VÝKUP OVČÍ VLNY

VÝKUP KRÁLIČÍCH KŮŽÍ

Get Adobe Flash player

Výkup králičích kůží

kralik-800-text1

 Vykupujeme králičí kožky za hotové!

kralici-kuze


Specializujeme se na výkup králičích kožek. Jejich exportem se zabýváme více jak 20 let.

Kůže vykupujeme za maximální cenu, v první řadě dbáme na spokojenost našeho zákazníka.

Vážíme si každého našeho dodavatele, respektujeme a zohledňujeme vždy i jeho náklady.

 

Hledáme nové dodavatele - nákupčí kožek - po celé ČR.

Minimální množství odběru - 100 kg.

 

V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na tel. 606 567 681, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">


 Co nevíte o králičí kožešině?


Vedle ovčích kožešin, používaných především na vesnicích, byla králičina pro svou nízkou cenu nejdostupnější kožešinou používanou hlavně k podšívání oděvů, ale i lemování, zdobení, šití čepic a límců. Králičinou jsou zdobeny také zimní čepce ženských slezských krojů.

 

kralikKráličí kožka není příliš trvanlivá, kožešnicky jsou využitelné pouze zimní kožky. I zimní kožky mírně línají, až 70 % línavosti se dá odstranit sestřižením pesíků. Sříhá se většinou na výšku 12 až 16 mm, barva podsady je převážně šedá nebo bílá, proto se obvykle dále barví. Základními barvami jsou stále hnědá a černá, ale používají se i různé pastelové odstíny..Po vyhubení bobrů a drastickém úbytku zajíců se stala králičí srst nepostradatelnou při výrobě plsti na klobouky. Kožky, které nelze využít v kožešnické ani kloboučnické výrobě, je možné použít k výrobě klihu.


Králičina je pro snadnou dostupnost a nízkou cenu dodnes nejpoužívanější kožešinou k imitacím drahých zvířat. Upravuje se buď sestřižením na různou délku vlasu, rupováním (vytrháváním pesíků), barvením, dobarvováním a potiskem. Na králičině není možné imitovat kožešiny s delším chlupem než má sama, to je například liška nebo kuna.

Králičí imitace

Bibret – imitace bobra – stříhaná králičina, barvená na hnědo, napodobuje kožešinu z rupovaného bobra.

Seal – imitace lachtana – stříhaná králičina, barvená na černo.

Sobol – dlouhovlasá (nestříhaná) králičina, barvená na hnědo.

Skunk – dlouhovlasá (nestříhaná) králičina, barvená na černo.

Norkový králík – králičina sešitá do plátů a obarvená do střídajících se černých a hnědých pruhů


Dobarvováním a potiskem bílé králičiny je možné imitovat kožešiny s výraznou kresbou, jako je například křeček, ocelot, rys, popelka nebo hermelín.